Nieobozowa Harcerska
Akcja LetniaWakacje to czas odpoczynku dla dzieci. Duża część z nich wyjeżdża wraz ze swoimi rodzicami, jedzie w odwiedziny do babć, dziadków. Ci, którzy nie mieli takiej możliwości i aż do rozpoczęcia szkoły mieli się nudzić przyszli do nas. Zapewniłyśmy im dwa tygodnie pełne wrażeń. Nieobozowa Harcerska Akcja Letnia trwała od 17 sierpnia do 28 sierpnia. Prowadziły ją dh. Małgorzata Siama, dh. Karolina Berus, dh. Iwona Śmiłowska. Dzieci spędzały czas poznając różne techniki harcerskie, korzystając z basenu, odwiedziły także park linowy "TARZAN", wyjechały na grę harcerską do Rydzyny. Jedną z atrakcji, która znalazła uznanie wśród dzieci, był wyjazd do Boszkowa na żaglówki. Dzięki uprzejmości i pod okiem dh Pawła Włodarczyka mogliśmy skorzystać z "morskich przejażdżek". Nie tylko my odwiedzaliśmy, zwiedzaliśmy, poznawaliśmy świat. Wspólnie z druhnami zorganizowałyśmy tematyczne dni podczas, których nasi zaproszeni goście odkrywali przed łowcami przygód im dotąd nieznane tajniki. Dzień muzyki był bardzo ciekawy wspólnie z Mariuszem Czujko (perkusista) oraz Adamem Koniecznym (gitarzysta) dzieci przeniosły się w pełną dźwięków podróż po instrumentach muzycznych. Ratownik medyczny Łukasz Grzelczak pokazał im jak należy opatrzyć złamaną nogę i co zrobić gdy na ulicy natkniemy się na wypadek. Nie zabrakło również teatru studenckiego "LeŻak", którego przedstawicielka Barbara Bednarek opowiadała o tym jak to jest występować na scenie i wcielać się w różne postacie. Również pwd. Mateusz Gabryś z HK KAPSEL PWSZ w Lesznie prowadził zajęcia o tematyce militarnej, które cieszyły się wśród uczestników powodzeniem.

Nieobozowa Harcerska Akcja Letnia w ciągu dwóch tygodni gościła u siebie również prasę taka jak: radio "Elka", gazeta ABC. Mamy nadzieję, że zajęcia przygotowane dla dzieci się podobały. A Ci, którzy nie mogą się doczekać następnej akcji niech pamiętają, że ostatnie dwa tygodnie sierpnia 2010 roku też się spotkamy!!!

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym bez, których ta akcja by się nie odbyła, tym, którzy pomagali nam w prowadzeniu zajęć dh. Sylwii, dh. Hani, dh Kubie, oraz tym, których gościliśmy podczas dwóch tygodni wspaniałej zabawy.dh. Iwonka