Akcja Letnia
"Łowcy Przygód"Od 18 do 29 sierpnia bieżącego roku dzieci miały możliwość uczestniczenia w Harcerskiej Akcji Letniej organizowanej przez Komendę Hufca Leszno.
Zajęcia odbywały się codziennie od 9:00-15:00 w Domu Harcerza na ul. Sokoła 20.

Zajęcia prowadzone były przez:
dh Karolinę Berus
dh Małgorzatę Siamę
dh Iwonę Śmiłowską
dh Wojciecha Chrzana

Udział w akcji brały dzieci bez planów na koniec wakacji, zapisać się mógł każdy kto chciał przeżyć wielką przygodę. Czy to pragnienie się spełniło, zadowolone dzieci odpowiadały, że tak.

Przez całe dwa tygodnie było mnóstwo okazji aby bardzo wiele się nauczyć. Dzieci poznawały metody harcerskie, ciekawe techniki plastyczne i techniczne, uczyły się co nieco z języka migowego, obcowały z naturą, piosenką i zabawą przez cały czas. Był także wyjazd do Rydzyny, wyjścia do ZOO, na basen i niespodziewane odwiedziny w Straży Pożarnej zaproponowane przez jednego z rodziców. Za miłą niespodziankę serdecznie dziękujemy!

"Żadna minuta codziennego spotkania nie była zmarnowana, zajęcia były wspaniale przygotowane, tak aby nikt nie miał powodów do nudy, nawet nie było na to czasu, bo trzymaliśmy się ściśle planu. Dzieciaczki były również wspaniałe, znakomicie odnajdowały się w zajęciach tematycznych. Przychodziły w przebraniach dostosowanych do tematu dnia, chętnie brały udział we wszystkich zajęciach. Z dnia na dzień przemienialiśmy się w kogoś innego: w piratów, w czarodziei, w rycerzy i w indian. Dwa tygodnie minęły jak chwila, niestety w piątek trzeba było się pożegnać. Łzy ogarniały wszystkich... i dzieci i nas..." - powiedział jeden z organizatorów.

Jak to wszystko wyglądało i co się działo? Zapraszamy do galerii zdjęć.

dh. Małgorzata Siama