Multipoezja - wiersze chodnikowe


Mieszkańcy wielu miast w Polsce, także i Leszna, w tym tygodniu przeczytają na chodnikach krótki wiersz Michała Zabłockiego: "Powiedział kiedyś Ojciec Święty, że tutaj rodzą się diamenty". To kolejny etap projektu Multipoezja. Akcja ta jest od pięciu lat przeprowadzana jest w różnych miejscach Polski.

Początek wierszy na chodnikach sięga 2002 roku, kiedy wiersz Zabłockiego "Ratunku, idziemy w odwrotnym kierunku" wymalowany został na kilku ulicach Krakowa. Akcja odbyła się bez pozwolenia i dwie propagatorki poezji, malujące wiersze na ulicach, stanęły przed sądem.

W tym roku, jako harcerze 11 LDH, po raz drugi przyłączyliśmy się do tej akcji. Również i tym razem, podobnie jak w zeszłym roku, otrzymaliśmy od Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie stosowne zezwolenie na przeprowadzenie akcji. Na malowanie chodników wyruszyliśmy w nocy 23/24 czerwca 2006 r. Napisy umieszczaliśmy w miejscach najbardziej uczęszczanych przez ludzi, czyli m.in. na Rynku, ul. Wolności, Słowiańskiej, Chrobrego. Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i bez zakłóceń, a zakończyła się około 2 w nocy.

dh. pwd. Małgorzata Flack